Váš nákup obsahuje
 0 produktů v ceně 0 Kč
Nástroje a nářadí Elektrické nářadí Nože Nářadí pro houslaře Materiály Kuchyň Zahrada Odborná literatura
Tradiční nože Hocho
Nože Hocho v západním stylu
Nože pro speciální aplikace
Profesionální celo-ocelové nože
Lovecké a outdoorové nože
Stavebnice nožů
Obsidián
Obsidiánový mistrovský nůž od Tokashi Suemori
Materiály na výrobu nožů
Outdoorové a lovecké sety Morakniv®
Břitvy a příslušenství
Nůžky
 

Obsidiánový mistrovský nůž od Tokashi Suemori

  zpět na kategorii  

Mistrovský nůž vyrobený z obsidiánu mistrem Tokashi Suemori z ostrova Hokkaido. Zpracování kamene se vyučil u původních obyvatel severního Japonska, kteří toto umění předávali postaletí dalším generacím. Každý vyrobený kus je jedinečný a zcela originální.Čepel obsidián, střenky různé přírodní materiály ( kost, paroží, dřevo ).

 

Cena nože je kalkulována individuálně podle hmotnosti čepele a náročností zpracování a pohybuje se v rozmezí 8.000 - 13.000 Kč včetně DPH. Přesnou cenu aktuálně dostupného nože či nožů vám sdělíme emailem nebo telefonicky.Obsidián
Dlouho předtím, než spatřil světlo světa první nůž s kovovou čepelí, používal člověk k opracovávání materiálu úlomky obsidiánu. Kámen je výjimečný tím, že umožňuje při broušení docílit maximálního možného ostří při zachování jeho velmi dlouhé životnosti. I v dnešní době se používá mimo jiné na výrobu špičkových chirurgických skalpelů.
Obsidián byl po dlouhá staletí kultovním a rituálním nástrojem starých Japonců a Aztéků.
Umění zpracování tohoto extrémně tvrdého, ale současně velmi křehkého materiálu v ostří nožů téměř vymizelo. Posledním centrem výroby těchto nožů je japonský ostrov Hokkaido, na kterém jsou ještě dnes dostupná naleziště velmi kvalitních obsidiánů.
Pro nadšené a experimentůchtivé výrobce nožů nabízíme kvalitní obsidiány vhodné pro další zpracování, pro náročné zákazníky pak mistrovsky vyrobený nůž.


 


 
Kód zbožíNázev zbožíCenaStavPočet kusů
716247 Obsidiánový mistrovský nůž od Tokashi Suemori 16384 Kč Objednávka
(3 – 4 týdny)
 

Všechny ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH.